Címlapjukon emlékeznek a napilapok Göncz Árpádról
A legolvasottabb napilapok is címlapon emlékeznek meg a kedden elhunyt Göncz Árpádról.
A legolvasottabb napilapok is címlapon emlékeznek meg a kedden elhunyt Göncz Árpádról.
Békében, családja körében hunyt el Göncz Árpád kedden – mondta Gulyás András, az egykori köztársasági elnök titkárságvezetője.
Nem kell azt füllenteni, hogy „mindenki elnöke” volt. Nem. Nem volt az új horthysták elnöke. Nem volt a mostanság népszerű neonyilasok elnöke. Nem volt – mint annyian – a demokratikus köztársaság árulója.
Göncz Árpád elnöki időszaka alatt a legnépszerűbb politikus volt, ezt mutatják a Medián által készített felmérések.
93 éves korában elhunyt Göncz Árpád volt köztársasági elnök. 1922. február 10-én született Göncz Árpád József Attila-díjas magyar író, műfordító, politikus. Az 1956-os forradalom után életfogytiglani szabadságvesztésre ítélték, melyből 1963-ban szabadult. A rendszerváltás után a harmadik Magyar Köztársaság első elnökévé választották. Képes összefoglalónkban pályájának rövid áttekintésével búcsúztatjuk Göncz Árpádot.
93 éves korában meghalt Göncz Árpád, akit 25 éve, 1990. augusztus 3-án választott az Országgyűlés köztársasági elnökké, ezzel ő lett a rendszerváltozás utáni Magyarország első államfője.
Csaknem 300 millió forintot költhettek tavaly adományozásra a korábbi köztársasági elnökök, valamint Kövér László házelnök.
Miután az Alkotmányvédelmi Hivatal ehhez hozzájárult, közzétette az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának honlapján az 1992-es, Göncz Árpád beszédének megakadályozásáról készült NBH- (Nemzetbiztonsági Hivatal) jelentést Molnár Zsolt, a testület szocialista elnöke – számol be róla a hétfői Magyar Hírlap.
Egy-két héten belül közzéteszik azt az NBH-jelentést, amely 1992. október 23. után készült, amikor szélsőségesek kifütyülték Göncz Árpád államfőt.
Valószínűleg a nemzetbiztonsági bizottság honlapján teszik közzé azt az NBH-jelentést, mely az 1992. október 23-i tüntetésekről szól, amelyen Molnár Zsolt, az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának MSZP-s elnöke is részt vett.
Nem volt szkinhed, de jobboldali, esetenként szélsőséges nézeteket vallott – így emlékeznek osztálytársai a kamasz Molnár Zsoltra. Az MSZP-s politikus 2002-ben még a Fidesznek dolgozott, ám a szocialisták választási győzelme után a baloldalon futott be politikai karriert. Az eddigi nyilatkozatait összevetve, 2002-ben volt egy olyan időszak, amikor egyszerre dolgozott a Fidesznek és az MSZP-nek. A szocialista kampányfőnök politikai pályaíve. Molnár Zsolt azt mondta, keresztényszociális elveket vallott, szélsőséges eszméket sosem támogatott.
Levélben köszöntötte 92. születésnapja alkalmából Göncz Árpádot Áder János államfő.